5 sposobów na zaprojektowanie skutecznej strony!

Sty 17, 2018 | Tworzenie Strony Internetowej | 0 komentarzy

5 sposobów na zaprojektowanie skutecznej strony internetowej

5 kroków do skutecznego projektowania stron internetowych!

Projektowanie strony internetowej nie jest łatwe. Początki bywają trudne, jednak stosując się do 5 podstawowych punktów można osiągnąć sukces! Najtrudniejsze jest rozpoczęcie tego zadania, ale o nic nie musisz się martwić, pomożemy Ci.

W dzisiejszym artykule przedstawimy pięć skutecznych sposobów, aby się nie pogubić przy projektowaniu naprawdę dobrej strony internetowej.

 1. Zanim zaczniesz projektować przygotuj sobie plan.
  Strona internetowa firmy jest bardzo ważną wizytówką. To od tego jak będzie zaprojektowana zależy czy zachęcisz swojego klienta do skorzystania z twoich usług. Przed przystąpieniem do projektowania strony musisz rozplanować kilka rzeczy. Na początku zastanów się nad tym, co jest głównym celem Twojej witryny. Jest to fundamentalna kwestia w tworzeniu strony.
 2. Myśl jak potencjalny klient
  Postaw się na miejscu klienta. Co powinieneś umieścić na stronie, aby przekonać go do swoich usług lub produktów? Jeśli już zapiszesz sobie co należy podkreślić, umieść te informacje w widocznym miejscu na swojej stronie.
 3. Minimalizm i prostota popłaca
  Strona nie może być zbyt przesycona. Dlaczego? Ponieważ potencjalny nowy klient zajrzy na nią i w kilka chwil zdecyduje czy to jest to to, czego szuka. Jeśli umieścisz zbyt dużo grafik i treści to może się pogubić i zrezygnować z dalszego przeszukiwania strony.
 4. Poszukaj własnej inspiracji
  Jeśli masz gotowy plan, to teraz warto przemyśleć kwestię wizualną. Poprzeglądaj w Internecie czyjeś strony i zainspiruj się. Nie chodzi tu o to, aby skopiować czyjś projekt, ale odnaleźć własną drogę do porządnej wizualizacji, która przyciągnie nowych klientów.
 5. Monitoruj i analizuj
  Twoja strona jest gotowa, a Ty jesteś dumny ze swojego dzieła. Pamiętaj  bardzo ważne jest także śledzenie statystyk strony. Przy pomocy statystyk wejść możesz analizować, które elementy witryny przynoszą najlepsze efekty.