Pozycjonowanie lokalne. Co warto wiedzieć na ten temat?

Sty 4, 2018 | Lokalne SEO | 0 komentarzy

Lokalne SEO co mówią statystyki?

Według statystyk Google aż 97 % konsumentów szuka informacji na temat firm lokalnych w sieci. To oczywiste!

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób wyszukuje w Internecie towarów, które chce kupić lub usług, z których pragnie skorzystać. W chwili obecnej nikogo nie dziwi to, że sprawdzamy wszystko w sieci, np. na swoim smartfonie. Z marketingowego punktu widzenia najlepiej byłoby, aby wyszukiwania pokazywały miejsca, które znajdują się najbliżej naszej lokalizacji.

Dokładne wyszukiwanie jest bardzo istotne! Wyszukiwarka Google stara się jak najbardziej dopasować wyniki do naszych wymagań. W Google AdWords możemy od dawna tworzyć kampanie z dotarciem do wybranego regionu. Od jakiegoś czasu w Google również wyniki naturalne są geolokalizowane.

Co zmienia się w lokalnym SEO?

Jeśli zamierzasz zaistnieć w sieci ze swoim biznesem musisz zastanowić się nad pozycjonowaniem pod wyniki lokalne. W ostatnim czasie doszło do pewnych zmian. Obecnie wyświetla się kilka pozycji, zamiast dziesięciu. Dlatego też konkurencja rośnie. Firmy, które chcą się wyróżnić na tle innych muszą wiedzieć, że optymalizacja wygląda nieco inaczej niż w przypadku zwykłego SEO. Różnić się będą między innymi: nagłówki, struktura treści, kod HTML.

W nagłówku powinniśmy umieścić miejscowość, w której działamy lub nazwę firmy. To samo dotyczy nagłówka H1. Warto także umieścić na wszystkich podstronach nazwy i adresu naszej firmy. Bardzo istotne jest także to, aby wykorzystywać znaczniki schema.org z sekcji LocalBusiness. Twoja firma ma kilka lokalizacji? Zastanów się nad tym, aby dla każdej siedziby zrobić oddzielną podstronę.

Pozycjonowanie nie polega tylko na optymalizacji. Mamy za zadanie również zdobyć jak najwięcej linków. Ich liczba i jakość pomoże nam osiągnąć dobrą pozycję w wyszukiwarce. Jeśli zależy nam na lokalnym SEO to warto również umieszczać na innych stronach nazwy naszej strony i danych adresowych. Poszukaj katalogów firm, w których będziesz mógł umieścić swoje dane teleadresowe. Kiedy budujemy zaplecze musimy zwrócić uwagę na to, że na stronę mogą trafić użytkownicy, którzy szukają informacji na temat naszych klientów.

Dzięki zmianie algorytmu Google małe firmy mają szansę dotrzeć do klientów ze swojej okolicy.