Jak wybrać odpowiednie słowa kluczowe?

Lut 21, 2018 | Pozycjonowanie | 0 komentarzy

Słowa kluczowe. Co warto o nich wiedzieć?

Słowa kluczowe to podstawa w pozycjonowaniu. Dzięki nim użytkownicy mogą nas w prosty sposób odnaleźć w sieci. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór słów kluczowych. Jeśli masz przed sobą to zadanie to dokładnie to przemyśl. Od tego zależy tak naprawdę Twoje dalsze pozycjonowanie!

 

Dobór słów kluczowych – co należy zrobić?

Przede wszystkim zastanów się, które frazy optymalnie opiszą Twoją firmę/usługi. Musisz postawić się na miejscu osoby, która szuka danej branży. Jakich sformułowań użyją? Naprzeciw Twoim potrzebom zostały stworzone specjalne programy, które po analizie zawartości Twojej strony wygenerują najlepsze słowa kluczowe!

Powinieneś zastanowić się, które usługi w Twojej firmie są najbardziej dochodowe i preferowane przez klientów. Na dodatek, jeśli masz firmę, np. w Warszawie warto dodać nazwę miejscowości, aby trafić do osób z tego obszaru.

 

Ile słów kluczowych powinieneś mieć?

 

Nie ma granic ile możesz sobie przygotować słów kluczowych. Zazwyczaj jest to pięć sztuk dla danej podstrony, a kilkadziesiąt dla całego serwisu. Trzeba pamiętać o tak zwanym długim ogonie, dzięki sporej ilości wartościowej treści jesteśmy wstanie dotrzeć do znacznie większej ilości potencjalnych odbiorców. Więcej o długim ogonie będziemy mówić w innym wpisie.

 

Narzędzia, które pomogą Ci dobrać odpowiednie słowa kluczowe

 

 1. Planer słów kluczowych Google AdWords
  Narzędzie, które uznawane jest za proste i bardzo skuteczne. W tej aplikacji możesz zobaczyć średnią miesięczną liczbę wyszukiwań, pokazuje zamienniki.
 2. Google Webmaster Tools
  Nie jest to typowe narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych. Ma za zadanie pokazać nam co nie działa na naszej stronie oraz pomóc nam rozwiązać dany problem. Jednak można w nim znaleźć dużo przydatnych informacji poszukując odpowiednich słów.
 3. Ubersuggest
  Proste narzędzie, które przygotowuje dla nas słowa kluczowe. Możesz w nim dokonać wyboru działu, w którym chcesz, aby zostały wyszukane słowa. Należy pamiętać, że jest to tylko narzędzie ułatwiające stworzenie większej bazy słów kluczowych.
 4. Wordstream
  Bardzo popularne płatne narzędzie, które w prosty sposób generuje nam alternatywne słowa kluczowe.
 5. Keyword Eye
  Bardzo atrakcyjne narzędzie pod względem szaty graficznej. Możemy w nim zobaczyć miesięczne zestawienie najpopularniejszych wyszukiwań, pokazuje nam konkurencyjność danej frazy. Jest to narzędzie, które przeznaczone jest dla osób pragnących rozwijać się w tematyce pozycjonowania.