Jak działa content marketing?

Sty 17, 2018 | Marketing | 0 komentarzy

jak działa content marketing

Czym jest content marketing i na czym polega?

Coraz popularniejszy staje się content marketing. Po czym to można stwierdzić? Po ilości publikacji na ten temat oraz agencji, które oferują tą usługę swoim klientom.

Moda na content marketing wzrasta. Można to zauważyć po zwiększonej liczbie artykułów i publikacji, które powstają na ten temat.

 

Coraz mniejszy wpływ na decyzję zakupu klientów mają tradycyjne formy reklamy, tj.: bilbordy, ulotki itp. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że konsumenci kierują się swoimi preferencjami, upodobaniami, a także dlatego, że coraz mniej oglądają reklamy. Tak samo w Internecie rzadko kiedy zwracamy uwagę na banery, które nam wyskakują na stronach.

 

Jaki jest klient w obecnych czasach?

 

Klient obecnie jest dużo bardziej wybredny i wymagający niż kiedyś. Ponad to, nie wierzy we wszystko, co widzi w reklamach. Dlaczego tak się stało? Ponieważ wiele razy się zawiódł na produktach, które kupił i nie ufa już spotom. Teraz korzystamy zazwyczaj z Internetu, aby wyszukać interesujący nas produkt. I nie wystarczy, że nasza strona będzie ładnie zaprojektowana. Internauci sprawdzają również opinie na blogach i portalach.

 

Content marketing i jego działanie

 

  • Podajesz informacje, których poszukują klienci. Bardzo często szukamy w sieci różnych poradników, instruktaży. Jeśli znajdą je u Ciebie nasze szanse, że uznają Cię za fachowca znacznie wzrastają. Dzięki temu jest szansa, że do nas wrócą.
  • Kreujesz dyskusje- jeśli stworzysz ciekawy artykuł to wywoła się dyskusja wśród czytelników, a dzięki temu nasza treść zostanie rozpowszechniona.
  • Dzięki temu stajesz się wiarygodny i wchodzisz w długotrwałą relację z klientem.